Zimný štadión Ladislava Horského, alebo tzv. Aréna Brezno netreba domácim zrejme príliš predstavovať. Zaujímavým by však mohol byť pre priaznivcov zimných športov, ktorí sa v tejto oblasti ocitnú na zimnej dovolenke a radi by si zakorčuľovali.

Osvetlenie Arény Brezno je zavesené na tzv. bionickom strope.Osvetlenie Arény Brezno je zavesené na tzv. bionickom strope.

Ide o multifunkčnú športovú halu pre 3000 divákov, ktorá zaujme i neobvyklým architektonickým prevedením stropu. Ten bol vyhotovený formou tzv. bionického nosného systému strechy štadióna. Nosný systém je tvorený lepenými drevenými profilmi, ktoré vzhľadom symbolizujú korunu stromu.

Nosný systém ukotvuje ozvučenie, vetranie, osvetlenie, rovnako ako klimatizáciu a vykurovanie. Okrem športového zážitku sa tak oplatí vyraziť na štadión ako za unikátnym technickým dielom.

Ako sa dostať k breznianskej Aréne a kde zaparkovať?

Štadión v Brezne, alebo Aréna Brezno, je veľmi dobre prístupný od hlavnej cesty prechádzajúcej naprieč Breznom v smere z Banskej Bystrice. Nachádza sa priamo pri Tescu a futbalovom štadióne, ktoré z auta ľahko uvidíte.

Priamo pri štadióne bolo možné i parkovať. Do Brezna sa samozrejme dostanete i inými druhmi verejnej dopravy. K štadiónu je to na skok z vlakovej stanice i autobusovej stanice.

Na zimnom štadióne

Na zimnom štadióne v Brezne sme si boli zakorčuľovať vrámci hodín pre verejnosť. Informáciu o otváracích hodinách si môžete zistiť i na stránkach arény na internete – tzv. rozpis ľadu. K dispozícii je bežné zázemie ako na iných zimákoch.

Počas víkendu sme mali šťastie na prázdnejší štadión, takže sa korčuľovalo veľmi dobre. Ľad nebol príliš rozjazdený. Môžeme potvrdiť dojmy, ktoré zanechá zaujímavé architektonické prevedenie haly tohto štadióna. Z tohto hľadiska hodno spomenúť i vonkajšie vyhotovenie, ktoré bolo riešené za účelom čo najefektívnejšieho zosuvu snehu. V tejto oblasti ho totiž zvyklo byť neúrekom.

Okrem už spomínaného bionického stropu, ktorý má symbolizovať väzbu na lokálne kultúrne tradície obyvateľstva, si v Aréne Brezno určite všimnete i rozsiahlu, farebnú tribúnu. Samozrejmosťou sú znaky domáceho hokejového tímu, na ľade i na ďalších miestach.

Hodno spomenúť, že prvý hokejový oddiel v Brezne vznikol v roku 1935. Táto športová aktivita má v meste dlhú tradíciu. Súčasný brezniansky klub, ktorý na štadióne hráva zápasy má názov HK Brezno Knights.

Objavovanie zimných štadiónov jednotlivých miest Slovenska by sme radi odporučili. Môžete tak vykročiť z rutiny korčuľovania na tom istom domácom klzisku, zažiť a dozvedieť sa niečo nové.

Úprava ľadu na zimnom štadióne Aréna Brezno.Úprava ľadu na zimnom štadióne Aréna Brezno.

Logo breznianskeho hokejového tímu HK Brezno Knights.Logo breznianskeho hokejového tímu HK Brezno Knights.

Počas korčuľovania v Aréne Brezno môžete na oddych využiť lavičy.Počas korčuľovania v Aréne Brezno môžete na oddych využiť lavičy.

Strop Arény Brezno v tzv. bionickom prevedení, symbolizujúcom strom.Strop Arény Brezno v tzv. bionickom prevedení, symbolizujúcom strom.

Pohľad zo striedačky na interiér zimného štadióna v Brezne.Pohľad zo striedačky na interiér zimného štadióna v Brezne.

Ľadová plocha Arény Brezno.Ľadová plocha Arény Brezno.

Verejné korčuľovanie na zimnom štadióne v Brezne.Verejné korčuľovanie na zimnom štadióne v Brezne.

  • Mapa:
  • GPS: 48.806093, 19.627751